19 kwietnia Powstanie w Getcie Warszawskim
19 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w Akcji Żonkile, organizowanej przez MHŻP Polin. Celem akcji jest upamiętnienie rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943. Kilka klas wzięło udział w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez Polin, zrobiliśmy żółte żonkile – symbol akcji. Klasy VIII wzięły udział w otwarciu wystawy „Byli sąsiadami” w Muzeum Ziemi Błońskiej a także rozdawały żonkile mieszkańcom naszego miasta – odwiedziliśmy kilka instytucji, spotkaliśmy wielu miłych przechodniów, którym dziękujemy za życzliwość. ( Zapraszamy do naszego muzeum na wystawę – info fb placówki). Wybuch powstania w getcie warszawskim to ważne wydarzenie w historii Polski – wybuchło w sercu naszej stolicy, było pierwszym miejskim zbrojnym oporem wobec niemieckich okupantów w Europie. Jego uczestnikami i ofiarami byli obywatele polscy narodowości żydowskiej. Przypinając dziś żółte żonkile, pokazujemy, że pamiętamy i stajemy po stronie życia.

