Logo Szoły Podstawowej nr 4 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Błoniu

Szkoła pamięta

W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii. W tym celu udaliśmy się na cmentarz w Błoniu, by zapalić znicze i odwiedzić groby błońskich działaczy konspiracyjnych.

A teraz inne działanie.

Wokół nas żyje tak wielu żołnierzy, weteranów, kombatantów, którzy każdego dnia potrzebują nie tylko naszej pamięci. Potrzebują konkretnego wsparcia. Fundacja "Pomoc dla Weterana" to organizacja, która podjęła wysiłek wspierania naszych bohaterów. Dzięki naszemu absolwentowi- panu Piotrowi Kwaśniewskiemu- podjęliśmy współpracę z Fundacją . Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami postanowili zebrać dary, a także wykonać świąteczne kartki. Chcemy, by te prezenty choć trochę umiliły świąteczny czas weteranom i kombatantom.

Paczki zostały już wysłane i niebawem pojawią się tam, gdzie powinny. Tymczasem- na fb Fundacji „Pomoc dla Weterana” pojawiły się na nasz temat tak miłe słowa:

„Wspominałam już o tym, że nasza zbiórka świąteczna dla weteranów i wojskowych emerytów spotkała się z pięknym odzewem w naszej szkole. Przeogromnie cieszy wychowanie młodego pokolenia w duchu patriotyzmu, odpowiedzialności i szacunku dla munduru i wartości, które ten ze sobą niesie. Tak naprawdę każda inicjatywa i zaangażowanie dzieci i młodzieży w działania społeczne jest czymś pięknym i pełnym nadziei na dobre, polskie jutro.”

 

 

Galeria zdjęć

Szkoła pamięta 14 Szkoła pamięta 13 Szkoła pamięta 12 Szkoła pamięta 11 Szkoła pamięta 10 Szkoła pamięta 9 Szkoła pamięta 8 Szkoła pamięta 7 Szkoła pamięta 6 Szkoła pamięta 5 Szkoła pamięta 4 311568578_595183532403519_5546896995726318336_n 314406119_606015984653607_4072932803741117221_n 314408071_606016194653586_8935683753152699025_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności