Piknik ekologiczny
Nasza szkoła, jak co roku, bierze udział w Błońskim Ekopikniku. Przygotowaliśmy stoisko z z roślinami, własnoręcznie wykonaną biżuterią, stroikami i innymi dekoracjami. Wszystkie rzeczy przygotowali chętni uczniowie, rodzice i nauczyciele z naszej szkoły. Dzielne i zdolne Pierwszaki z naszej szkoły zaprezentowały na scenie "Eko cza - czę", do której słowa napisała nasza zdolna nauczycielka - Pani Agnieszka Napiórkowska.
"Eko cza - cza"
1. Kiedy maj nadchodzi to tak sobie marzę
o wielkich wyprawach w ten piękny świat,
ale by świat piękny był, musimy razem,
dbać o naszą Ziemię każdego dnia.
Ref.:
To eko cza cza cza!
Tańczysz ty i ja!
Pamiętaj, że Ziemia
to nasz wielki skarb.
To eko cza cza cza!
Tańczysz ty i ja!
Zrób coś dla planety,
bądź eko jak ja.
2. Pamiętaj, że śmieci segregować trzeba,
dla każdego z nich inny worek jest.
Inaczej urośnie nam góra do nieba,
góra śmieci wielka jak Mount Everest.
3. Zadbaj o przyrodę, bo ona w potrzebie,
nie zaśmiecaj jej, nie niszcz, szanuj, dbaj!
Pamiętaj, że ona nie tylko dla ciebie,
dla przyszłych pokoleń też nastanie maj!
Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszym stoiskiem i za gromkie brawa dla naszych Dzieci podczas występu. Do zobaczenie za rok!

